NYNÍ DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE BYTOVÉHO TEXTILU NAD 1 500 KČ !

TEPUR - čistič koberců 750 g

Kód: 924
Tip
139 Kč / ks
Do týdne
Můžeme doručit do:
16.6.2023

Velmi účinná vlhká směs na suché čištění koberců bez použití vody.

Tepur odstraňuje nečistoty jak mechanicky pevné (prach, pevné a nerozpustné částečky) tak i nečistoty rozpustné (tuky, organické látky).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o vysoce ekologický výrobek, jehož základem je velmi čistá regenerovaná celulóza ve formě jemných perliček – tzv. perlová celulóza. Perlová celulóza a její technologie byla vypracována v Ústavu makromolekulární chemie v Praze.

Výhody čištění Tepurem

- po aplikaci je možno po velmi krátké době (cca 1 hod) koberce a potahové textilie běžně používat.
- čištění Tepurem zabraňuje nadměrnému provlhnutí a tím se omezuje nebezpečí srážení čištěného materiálu.

- Tepur má vysokou čisticí schopnost, srovnatelnou se zahraničními výrobky známých značek a typů založených na ekologické bázi, u kterých je ovšem matrice tvořena drcenou celulózou, která z důvodu obsahu mikročástic velice práší a po čištění se navíc daleko hůře odstraňuje z vlasu koberce než perličky Tepuru.

- Tepur při čištění nezapraví nečistoty do vlasu koberce, což se děje při mokrém způsobu čištění. Mechanické nečistoty se při čištění mokrou cestou dostanou po vlasu až k osnově koberce, odkud se potom obtížně odstraňují.

- Tepur je možno použít jak pro strojové čištění pomocí el. zapracovávacích kartáčů (Vorwerk, Lindhaus apod..), tak i pro klasický způsob zapravení např. ručním kartáčem.

- Tepur je výrobek, který z výše popsaných vlastností, při velmi dobrém odstranění nečistot z koberců a potahových textilií, se zároveň chová velmi šetrně k vlastnímu čištěnému materiálu, oživuje barvy, zamezuje rychlému znečištění koberce, materiál získává antistatické účinky, a proto se dá využít jak při běžném čištění koberců v domácnostech, tak i na velmi kvalitní ručně tkané koberce či textilie, kde je nutno k čistění přistupovat velmi opatrně a regulovaně.

 

Prostředek Tepur na vyčištěné ploše nezanechává žádné agresivní chemické prvky nebo mokré skvrny, naopak doplní vláknům antistatický a impregnační účinek, proto se čištěná plocha pomaleji znečistí. Bez obav z toho, zda nehrozí sražení či vyboulení čištěné plochy, odpadá i problém s dlouhým vysycháním, narušením osnovy koberců, či likvidace barev a antistatických vlastností.